Derleme Toplama

Linkedin’i çok sevenlerden misiniz? Bence öyle olmalısınız =)
Alanınızla ilgili kişilerle iletişime geçmek bir yana, şirketlerin, uygulama ve araçların sayfalarını takip ederek tek elden dünya dolusu güncel bilgi ve habere tek sayfadan ulaşmış oluyorsunuz.
Bugünkü övgüme sebep olan şey ne mi oldu? İletişime geçtiğim yabancı bir profesyonelin beni kabul edip, mesaj atması =) Bunda abartacak bir şey yok diyeceksiniz tamam fakat, belki daha geç öğreneceğim bir etkinlikten bu yolla daha erken haberim olmuş oldu, fena mı?=) Bu etkinlik; Global Webit Congress
1-2 Ekimde İstanbul’da gerçekleşecek olan etkinlikte IBM, Coursera ve Twitter’ın da aralarında bulunduğu pek çok şirkete mensup dünyanın dört bir yanından katılımcılar konuşma yapacak.

Etkinliğin gündemindeyse ilk olarak;
-Programmatic buying ,RTB
-Mobile advertising
-Video Advertising
-Metrix, Measurement, Analytics & Data on web, social, mobile
-Ad technologies konuları var.

Programmatic buying zaten 2014’ün en çok konuşulan dijital reklam jargonu olmaya aday. RTB (Real Time Bidding) de programmatic buying’in bir formu olarak kabul ediliyor. Sektörde terminoloji anlamında bazı net olmayan noktalar var. “programmatic”,
“RTB”, “programmatic direct”,”programmatic premium”,”programmatic guaranteed”,”automation”,”e-business”, “programmatic marketing” birbiri yerine kullanılabiliyor.

http://doubleclickadvertisers.blogspot.com.tr/2013/02/programmatic-in-future-whats-google.html
http://doubleclickadvertisers.blogspot.com.tr/2013/02/programmatic-in-future-whats-google.html

Yazar işyerinden alışkanlıkla, yazının bundan sonraki bölümünde Programmatic Buying terimini kullanacak :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *