Hakkımda

1985 Tavşanlı/Kütahya doğumluyum. Ailenin diğer tüm üyelerinin de Eskişehir’de öğrencilik macerası yaşadığı düşünülünce, üniversite için bu dünya güzeli şehri seçmem (O dönem İstanbul’u  daha fazla istemiş olsam da) pek tesadüf değil. Pişman mıyım? Hayır, hem de hiç :)

Bu şehir beni kendine fazla çekmiş olacak ki, 4 yıllık işletme (açık öğretim değil :p) eğitimimin ardından bana, “neden kalıp yüksek lisansını da burada yapmıyorsun ki?” dedi. Ben de kendisini kıramadım ve işletme eğitimi boyunca ilgi duyduğum ve 3. sınıfta yandal başvurumu reddetmiş olan İletişim Bilimleri Fakültesi/ Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünün bu kez bana kollarını açmasıyla öğrenciliğe devam etme kararı aldım.

Son dönemimde, lisans döneminde gerçekleştirme cesaretini ve fırsatını bulamadığım Erasmus dünyasında buldum kendimi ve bir dolu anı ile Ağustos 2010’da Türkiye’ye döndüm. Bu dönüş pek muhteşem olmadı, zira tezim yazılmak için beni bekliyordu. “Bugün tezin için ne yaptın?” sorusu o günlerde kendime en çok sorduğum soruydu.

Tezimin internetle ilgili olacağı belliydi de, diğer her şey her an değişiyordu. Nihayet aylar süren çabalar sonucunda; TÜRKİYE’DE FAALİYET GÖSTEREN VAKIFLARIN SOSYAL MEDYA KULLANIMLARINA YÖNELİK BİR İÇERİK ANALİZİ ” başlıklı tezim 2011 şubatında YÖK! tarafından kabul edildi. Emin olmamakla birlikte Türkiye’de “sosyal medya” konulu ilk yüksek lisans tezi olduğunu tahmin ediyorum.

Şubat 2011 demişken, ben o dönemde çiçeği burnunda bir Magnet çalışanıydım artık. Erasmus dönüşü 2011 Ekiminde, bir dönem abimin de çalışmış olduğu şirkete stajyer olarak kabul edilmiş, 3 aylık bir süreç sonunda kadroya alınmıştım :) Reklam operasyon ve reklam satış ekiplerinde geçirilen yaklaşık 2.5 yıl sonunda Eylül 2013’te Magnet’ten (ilk gözağrımdan:)) ayrıldım. Bir ay sonra ise global bir medya satın alma şirketi olan MEC‘de çalışmaya başladım. Şu an için burada mutlu, huzurlu bi iş hayatı içinde olduğum söylenebilir :)

İnternet Güncesi