We Are Squared

Uzun bir aradan sonra yazmam bu kez iş temalı olacak. Aldığım karar, ajans manifestosu gereği resmiyete de döküldüğüne göre artık blogu ihmal etmeye izin vermek yok (bkz. yazının sonu) :)

Online dünya, bireysel ve kariyer gelişimi için sayısız fırsatlar sunuyor. Google amca her konuda olduğu gibi bu alanda da epey aktif. Google tarafından geliştirilen dijital pazarlama eğitim platformu olan wearesquared de bunlardan biri.

Wearesquared sadece bir uzaktan eğitim programı olmaktan öte, kendini geleceğin dijtal pazarlamacılarının ağı olarak konumlandırmış. Sektörün ihtiyaçlarıyla uyumlu, sadece teorik bilgiyle sınırlı kalmayan, işin teknoloji, strateji ve yönetim boyutunu harmanlayan bir sistem geliştirmiş. Öğrencisinin direkt yaparak öğrenmesini hedefleyen bu platformda sektörün önemli uzmanlarının videolarına da yer verilmiş.

Dersler yaklaşık 6 ay sürüyor ve her öğrencinin bir danışman hocası bulunuyor. Dersler esnasında gerçek case study lerle öğrencinin çözüm becerisi kazanması sağlanıyor. Sadece bireysel çalışmanın ötesinde öğrenciler grup halinde çalışmaya teşvik ediliyor, forum ve sosyal ağlar sayesinde diğer öğrencilerle etkileşim halinde bulunması sağlanıyor. Bu arada önemli bir diğer nokta, ders içeriklerinin sadece Google ürünlerinden oluşmaması. Weareasquared bu noktada kendini bağımsız bir perspektife sahip olarak konumlandırmış ve sektörü ilgilendiren diğer temel ürün ve hizmetleri eğitim kapsamına dahil etmiş.Ücret konusu ise biraz can sıkıcı yükseklikte :) Bireysel katılımcılar için fiyat £1,738.80 iken, anlaşmalı şirket çalışanları için bu fiyat £1,449. Sektörün büyüme trendine bakıldığında bu fiyatların gelecek dönemde düşeceğini tahmin ediyorum, ancak meraklısı ve bu noktada bir kariyer hedefi olanlar için pahabiçilmez bir fırsat. Yine de kolaya kaçmayıp, ücretsiz benzer hizmet veren sistemler de araştırılıp bulunabilir elbet :)

Yazıyı başladığım noktada bitireyim :)

thrive

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *